سامانه‌های فناوری

به نام خدا 

جلسه ی مادران و آموزش خانواده پایه پنجم و ششم 

 

در ابتدای  این جلسه که ساعت 8/30 صبح آغاز شد ، یکی از دانش آموزان  پایه  پنجم به قرائت قرآن پرداخت .

در ادامه کتاب "الگوی سوم ؛الگوی رفتاری زن در خانواده و اجتماع " نوشته ی آقای فرج الله هدایت نیا از انتشارات جامعه ی بسیج زنان کشور معرفی شده و بخش زیر  از پیام مقام معظم رهبری در کنگره ی 7000 همسر شهید در سال 93 که الهام بخش نویسنده ،در نگارش این کتاب بوده است قرائت گردید . 

زن در تعریف غالباً شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی نقش در تاریخ‌سازی و در تعریف غالباً غربی، به مثابه موجودی که جنسیت او بر انسانیتش میچربید و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، معرفی میشد. شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، زن نه شرقی و نه غربی است. زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که میتوان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال، در متن و مرکز بود. میتوان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی‌های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانه ترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند».

ایشان همچنین در این پیام ، به ساحتهای گوناگون شخصیت زن اشاره و بیان داشته است:

«در انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس، زنانی ظهور کردند که می‌توانند تعریف زن و حضور او در ساحت رشد و تهذیب خویش و در ساحت حفظ خانه سالم و خانواده متعادل و در ساحت ولایت اجتماعی و جهاد امر به معروف و نهی از منکر و جهاد اجتماعی را جهانی کنند و بن بستهای بزرگ را در هم بشکنند».

در ادامه مسئول گروه زبان سرکار خانم یزدانی مطالب مهم مربوط به آموزش زبان را بیان فرمودند .

سپس جناب آقای دکتر مجتبی ارحام صدر ؛ متخصص اعصاب و روان و روان درمانگر ؛ به بیان مطالبی در مورد ویژگی های دوران بلوغ پرداختند .

سپس دبیران عزیز پایه ی پنجم و ششم به طور مجزا با مادران صحبت نموده و مطالب و تذکرات مورد نیاز آموزشی را مطرح نمودند .


مادران عزیز  در پایان این جلسه از نمایشگاه کتابی که برایشان تدارک دیده شده بود ، بازدید نموده و سفارش کتاب دادند .